Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama işlemini hem kendi bünyemizde hem de yerinde gerçekleştiriyoruz. Koltuk yıkama fiyat listesi piyasa şartlarına göre en uygun durumdadır. İstanbul ili Anadolu yakasında hizmetlerimiz aralıksız devam etmektedir.

 

Evimiz ve iş yerimiz gibi sürekli bulunmak mecburiyetinde kaldığımız yerlerde çoğu zamanımızı koltuklarda geçiriyoruz. Bu kadar kullanım nedeniyle de koltuk yıkama kaçınılmaz bir hal alıyor. Başta hanımlar olmak üzere kim misafirini kirli koltuklarda misafir etmek ister ki? Belki koltuğu daha yeni sildiniz ya da kılıfa veya çarşafa güveniyor da olabilirsiniz, ancak toz aktarları diye bildiğimiz mikroskobik böcekler bu gibi durumlarda koltuğun içine girmek için bir engel görmüyorlar. En ufak bir deri artığı, yiyecek veya içecek lekesi, temiz olmayan kıyafetlerle koltuğa oturmak… Birçok neden bu toz aktarlarını evinize misafir etmek için en büyük etken! Eğer koltuğunuz bu gibi durumları yaşamış ise bilin ki tehlikedesiniz! Alerjiyi tetikleyen ve solunum yolunda darlık yapan bu mikroskobik böceklerden kurtulmak için koltuk yıkama en doğru seçenek olacaktır. Gördüğünüz ve temizlediğini sandığınız o lekelerin ardında göremeyeceğiniz küçüklükteki bu canlılardan arındırma işlemini sizin yerinize daha profesyonel ekipmanlarla ve işini bilen kişilerle yapacak olan çeşitli firmalar mevcut.

Koltuk Yıkama Fiyatları

Görebileceğiniz tüm yemek izlerinden, çay, kahve gibi geçmek bilmeyen lekelerden, çocuklarınızın masum eğlenceleri yüzünden iz kalmış koltuklarınızdan kurtulup yerine sanki yeni almışsınız gibi koltuklar gelsin istemez miydiniz? Bizce isterdiniz. Bu nedenden ötürü siz değerli ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacak ve hizmette sınır bilmeyecek koltuk yıkama firmaları mevcut. Tüm isteklerinizi yerine getirecek, verdiğiniz koltukların bir emanet olduğunun bilincinde olan, vereceğiniz ücretin de bir güven çerçevesinde gerçekleştiğinin bilincinde olan profesyonel bir firma ise aradığınız; Öztem Halı Yıkama size memnuniyet duygusunu tattırmak adına hizmetinizdedir. Son derece profesyonel ekipmanları ile bu işe gönül vermiş bilgili ve donanımlı kişiler ile çalışan bu firma, siz değerli koltuk yıkatmak isteyen hanımlara ve beylere hizmet vermek için hazır durumda. Ayrıca bu kadar emeğe ve hizmete karşı fiyatları çok tuzlu gibi düşünebilirsiniz. Ancak değil! Tamamen müşteri memnuniyetine odaklanmış olan bu firma her kesime göre en uygun fiyata hizmet vermektedir. Koltuk tipine göre değişiklikler gösteren tutar yalnızca 50 Türk Lirası gibi uygun bir ücretten başlayan fiyatlarla!

Yerinde Koltuk Yıkama

Yerinde Koltuk Yıkama işleminde ekiplerimiz evinize, özel koltuk yıkamak için olan malzemelerle gelir ve koltuktaki kirleri gözlemler. Eğer bir leke varsa, lekenin türüne göre özel malzemelerle müdahale edilir ve leke genel olarak gittikten sonra koltuk, ekiplerimizle gelen özel yıkama makinesiyle, temizlik maddeleriyle karıştırılmış suyla birlikte yıkanır. Eğer inatçı bir leke çıkmamışsa lekeye özel işlem tekrar uygulanır. Leke çıkarıcı sürüldükten sonra yumuşak fırçayla koltuğa zarar vermemek için hafifçe koltuk ovulur. Lekeden arındırılmış koltuğa son işlem olarak püskürtme ve emme işlemi uygulanır. En sonda kurulanması için koltuk bekletilir. Bu süre yaz mevsiminde 6 saat, kış mevsimindeyse 8 saat kadar sürebilir.

Koltuk Temizleme

Evde kendinizce yaptığınız temizlikler gözünüze yeterli gelebilir. Ancak şunu belirtmek isteriz ki akar tozlarını zaten isteseniz de göremezsiniz! Bu tip mikroskobik böcekler koltuğun içinde tozdan, kirden, lekeden, deri artıklarından vb. beslenirler. Bu nedenden ötürü arındırılmaları profesyonel bir işlem sonrasında gerçekleşir. Görünürde size yaptığınız koltuk temizleme yeterli gelse dahi, akar tozları ve her türlü kir, iz, leke Öztem Halı Yıkama gibi işinde profesyonel firmaların alanıdır.Oldukça profesyonel ekipmanlar ile donatılmış bir grup tecrübeli, işini bilen firmaya koktuklarınızı emanet etmek, bu koltuk temizleme karşında yapabileceğiniz en doğru iştir. Kullanılacak temizlik malzemeleri yüksek kimyasal içermez.

Koltuk temizleme işlemleri kapsamında hareket edecek olan Öztem Halı Yıkama firması; bu alanda kapsamlı bir şekilde hizmet vererek son derece kolay bir şekilde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Koltuk üzerinde bulunan kirlerin yanı sıra herhangi bir lekenin ortadan kaldırılmasına dayalı faaliyetleri de tecrübelerine dayanarak gerçekleştirmektedir. Bu aşamada da en etkili makinaları kullanmanın yanında kaliteli deterjanları da lekelere uygulaması ile bilinmektedir.  Koltukların ilk günkü gibi temiz olmasını kısa süre içerisinde sağlayarak bu konuda benzersiz bir hizmet sağlamasından dolayı genel bir talep durumu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu aşamada da her türlü döşemeye sahip olan ve değişik renkler ile desenleri dış yüzeyinde barındıran koltuk tasarımları hiç fark etmeksizin etkin bir biçimde temizlenme faaliyetlerine dahil edilmektedir. Bu aşamada da gereken sonuçlar her müşteriye devamlı olarak sağlanabilmekte olup; hizmet kalitesinden dolayı da bu şekilde bir işleyiş de gündeme gelmekte ve her an her müşteriyi de memnun etmeyi sürdürmesi ile adından söz ettirmektedir.

Koltuk Temizliği

Oturma odalarımızın göstergeleri olan koltuklarımız evdeki en çok kirlenen yerlerdendir. Kimi zaman dikkatsizlik kimi zaman yorgun argın gelen çocukların kirli kıyafetleriyle hemen koltuğa zıplamasından dolayı kirlenen koltukları temizlemesi zordur. Koltuk temizliğini düzenli yapsak bile bazen kirlerin geçmediğini görmek sizi sinirlendirebilir. Bunun sebebi lekenin inadı değil belki de sizin yönteminizdir. Evi dip köşe temizlerken koltukları unutmamalıyız tabi ki de ama koltuk temizliğinde dikkat etmemiz gerekenler arasında ıslak bezle silmemeye özen göstermeliyiz çünkü koltuğun içi bu suyu emebilir ve kısa zamanda içten çürüyüp artık koltuk kullanılamaz hale gelebilir. Koltuğu bu denli silmek büyük bir yanlıştır ve size temizmiş gözükse bile çok büyük zarar verir. Doğru yöntemi ise suyu iyice sıkılmış nemli bezle silmektir. Temizliğin vazgeçilmezinden olan Arap sabunu bu iş içinde güzel bir yöntemdir. Arap sabununu suda eritebilir yada koltuğun üzerine biraz döküp nemli bezle temizlenebilir. Sabunun koltuk üzerinde kalmadığından emin olmak için sıcak suyla koltuğu durulamada fayda var. Koltuk temizliğinde bir diğer yöntem ise özellikle kumaş olan yerler için sirkeli su. Sirkeli su mikrop öldürme özelliğiyle bilinir ve ev temizliğinde de kullanılır. Sıcak suyla karıştırılmış sirke koltuğu hem temizlemekte hem de parlatmaktadır. Eğer kokusundan çekiniyorsanız hiç korkmayın çünkü 2-3 saat havalandırmadan sonra sirke kokusu uçmaktadır.

Yerinde Koltuk Yıkama

Yerinde Koltuk Yıkama işleminde ekiplerimiz evinize, özel koltuk yıkamak için olan malzemelerle gelir ve koltuktaki kirleri gözlemler. Eğer bir leke varsa, lekenin türüne göre özel malzemelerle müdahale edilir ve leke genel olarak gittikten sonra koltuk, ekiplerimizle gelen özel yıkama makinesiyle, temizlik maddeleriyle karıştırılmış suyla birlikte yıkanır. Eğer inatçı bir leke çıkmamışsa lekeye özel işlem tekrar uygulanır. Leke çıkarıcı sürüldükten sonra yumuşak fırçayla koltuğa zarar vermemek için hafifçe koltuk ovulur. Lekeden arındırılmış koltuğa son işlem olarak püskürtme ve emme işlemi uygulanır. En sonda kurulanması için koltuk bekletilir. Bu süre yaz mevsiminde 6 saat, kış mevsimindeyse 8 saat kadar sürebilir.

Evde Koltuk Yıkama

Evde koltuk yıkama hizmetleri artık profesyonelce verilmeye başlandı ve bizde bu hizmeti veren firmalardan birisiyiz. Koltuğunuz uzun süredir temizlenmemişse ve siz deneyip lekeleri çıkartamadıysanız profesyonel yardım almanız şarttır. Evde koltuk yıkarken ellerin ve başların dediği bölgelerin sürekli temizlenmesi gerekiyor çünkü en çok oralar kirlenir. Kullanabildiğiniz kadar az su kullanmanız gerekir çünkü koltuk suyu emer ve bu da çürümeye sebep olup koltuğu kullanılamaz hale getirebilir. Bu konuda koltuğun yerleşimi de önemli aslında. Koltuk ne kadar güneşe ve sigara dumanına maruz kalırsa o kadar eskir ve kirlenir. Gelelim şimdi koltuğu yıkama kısmına. Öncelikle koltuğu yıkamadan önce elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Tüm tozlar, kıl ve tüyler gittikten sonra belirgin lekeleri nazikçe fırçalayarak koltuktan çıkartın. Arap sabunu veya sirkeyle hazırlanmış suyunuzla bezinizi ıslatın ve iyice sıktıktan sonra koltuğunuzu silmeye başlayın. Silme işleminden hemen sonra kuru bir bezle koltuğu kurulmaya çalışın ki koltukta fazlaca su kalmasın. En son da koltuğu kurutmaya bırakın ve kuruduğu odayı iyice havalandırın.

Koltuk yıkama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.halikoltukyikama.gen.tr/iletisim

Paylaş